הלוואה לרכב – האם זה באמת משתלם לקחת הלוואה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רכב

שוק הרכב הישראלי השתנה מאוד במהלך השנים, בוודאי בשלושים השנה האחרונות. הוא השתנה מבחינת ההיצע שלו, היום אפשר למצוא הרבה יותר חברות רכב פעילות בישראל, המציעות דגמים וסוגים שונים, אותם ניתן לרכוש דרך מקורות שונים, בין זה יבואנים רשמיים, מקבילים, חברות ליסינג, טרייד אין, מגרשי רכב ועוד.

שינוי נוסף שחל בעולם הרכב הוא בכל מה שקשור להלוואות ומימון רכישה. אם בעבר, יכולות גיוס משאבים והלוואות מצד הלקוח היו דלים מאוד, אזי שכיום ישנם לא מעט חברות וגורמי מימון המציעים אפשרויות שונות ומגוונות בתנאים אטרקטיביים. בין היתר, אפשר לגייס משאבים לרכישת רכב חדש דרך חברת אשראי איתה עובדים ביום יום.

כל מה שצריך לעשות בשביל לקבל הלוואה לרכב, זה להחליט על סוג רכב אותו מעוניינים לרכוש, לבחון מה העלויות שלו ואז להגיש בקשה להלוואה דרך אתר האינטרנט של חברת האשראי. החברה תציע אפשרויות שונות, כולל אפשרות מימון עד 99 תשלומים ב-100 אחוז מימון. כל אחד יכול להחליט מה גובה ההלוואה שהוא רוצה לקבל על מנת לרכוש את הרכב המועדף עליו.

האופציה של הלוואה לרכב פתוחה הן בפני אנשים פרטיים המבקשים לרכוש רכב למשק בית והן בפני בתי עסק או בעלי מקצוע הזקוקים לרכב לצרכי עבודה. כאמור, כל אחד יכול להחליט איזה רכב הוא רוצה לרכוש ואיזו הלוואה הוא מבקש לקבל. חשוב לציין, הרכישה חייבת להתבצע דרך מקום מוכר, קרי סוכנות או יבואן רכב.

האם נכון לקחת הלוואה לרכישת רכב?

לפני שמחליטים על סוג הלוואה, גודל, תנאי החזר והיבטים אחרים, צריך לשאול את השאלה הבסיסית, האם זה בכלל משתלם. הלוואות, כידוע, צריך להחזיר. עם כל היתרונות שלהם, צריך תמיד לקחת בחשבון שזה לא כסף שמקבלים בחינם אלא צריך להחזיר אותו עם ריבית.

אז למה בכל זאת אנשים לוקחים הלוואה לרכב ולא חוסכים או משתמשים במה שעומד לרשותם? יש לכך כמה סיבות:

ראשית, עם הזמן, תנאי ההלוואות השתנו והשתפרו, הפכו להיות יותר אטרקטיביים ולכן משתלם להשתמש בכלי זה מאשר באופציות אחרות, שיכולות לייצר מעמסה כלכלית גדולה יותר.

שנית, כשלוקחים הלוואה לרכב אפשר לקחת בחשבון את סכום ההחזר החודשי, ואם פורסים את סכום ההלוואה לתקופה ארוכה וממשוכת, הרי שניתן להקל במידה ניכרת על ההשפעה של ההלוואה ותנאי ההחזר שלה ולא להרגיש אותם מדי חודש באופן משמעותי.

שלישית,לעיתים שימוש בכסף זמין או בחסכונות יכול להיות הרבה יותר יקר לטווח ארוך. בטח אם מדובר בחסכונות יחידים שנועדו לצרכים אחרים. צריך לקחת בחשבון, שלפעמים הבחירה להשתמש באופציה של הלוואה לרכב נובעת מהעובדה שיש צורך לרכוש רכב חדש באופן מיידי והרבה יותר זמין ונוח לבקש הלוואה מאשר לפתוח תוכנית חסכון.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

רכב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו