ברבי- תרופות טבעיות

בחול המועד סוכות יצאה קבוצה מגוונת של תיירים, סטודנטים ומשפחות לבקר את קהילות גוש קטיף ביד בנימין, עין צורים וניצן. כחלק מהסיור הם ביקרו בעסקים רבים שהוקמו בעזרת תעסוקטיף. את הסיור הדריך סטיוארט טאקר, מדריך טיולים מקצועי, עולה מארה"ב ומהאנשים הראשונים שהתיישבו בנצר חזני. שמענו את ממקור ראשון את סיפורם של אנשי גוש קטיף ומה עלה בגורלם מאז תוכנית ההתנתקות.

לאחר שעזבנו את ירושלים, נסענו לקהילת יסודות וראינו מספר בתים שכבר החלו להיבנות. באתר זה הסביר לנו סטיוארט על הקשיים העומדים בפני בניית הבתים עקב בירוקרטיה מרובה וקבלת אישור מהקהילות השכנות. משם נסענו ליד בנימין, ישוב חדש ויפיפה בו משולבים אנשי גוש קטיף ומשפחות אחרות. ביקרנו את הקראווילה של לאה דיטור שלמדה צורפות ואומנות וכעת היא מבססת את יצירותיה על אלמנטים מחייה הקודמים. לדוגמא,חולות וגלים שלדבריה הייו מרכז חייהם של כולם.

לאחר שרכשנו מס' פריטים נפרדנו מלאה והגענו לחממה של מוטי סנדר. מוטי תיאר לנו כיצד הוא בתהליכי בנייה של בית חדש שיהיה קרוב לחממה, כך יוכל להתנייד בקלות. למדנו גם על הקשיים שעומדים בפני מי שרוצה להקים חממה מחדש. נימוקיו הודגשו עקב העובדה שרק חקלאים מעטים המשיכו לעסוק בתחום.

פגשנו את חיים ממן מזכיר קיבוץ חפץ חיים שם ראינו את גן המצוות היכן שילדים בני כל הגילאים יכולים ללמוד לגבי היבטים שונים ביהדות איתם מעולם לא נפגשו. המוצג המרתק ביותר היה "המשכן" שם ניתן למצוא העתקים של כלי משכן ששימשו את בני ישראל במסעם במדבר.

מיכל מצליח- קוסמטולוגית

לאחר תפילת מנחה, המשכנו למכולת שהוקמה בעזרת תעסוקטיף, אכלנו ארוחת צהריים בסוכה וביקרנו את יהודה גרוס בעל מסגריה שסיפר סיפור מדהים על איך שנפל פצמ"ר אצל השכן אך איש לא נפגע מפני שכולם חגגו את הצלתם הניסית של יהודה ומשפחתו מפצמ"ר אחר.

הגענו לקהילת נצר חזני באתר הקראווילות בעין צורים. ביקרנו את שמואל חזי סופר סת"ם,אברהם ברבי יצרן התרופות הטבעיות ואת מיכל מצליח קוסמטולוגית המנהלת ספא מהאשקובית שליד ביתה. לבסוף, הגענו לבית משפחת טאקר שם חיכו לנו קרקרים, סלטים, שתייה קרה וכיבוד קל. בבית טאקר הקשבנו מרותקים לאניטה אשתו של סטויארט בזמן שסיפרה לנו על תחילתה ודרכיה הראשונות של עמותת תעסוקטיף. היא סיפרה איך פגשה את הרב רימון בזמן ביקורו העין צורים ואיך העמותה שהקים עזרה לאנשים רבים לשקם את חייהם.

סטיוארט ואניטה טאקר

תגובות של אנשים שהשתתפו בסיור:

"זה היה יום נהדר, המשפחות מגוש קטיף פשוט מדהימות" (נינה בריל).

"הסיור היה מעורר השראה עבורי ועבור בני, תודה" (דוד מילר).

אנו מקווים לארגן סיורים נוספים בהמשך. סיורים אלו מעניקים מבט עמוק יותר ומלא תובנה בנוגע למצבם של אנשי גוש קטיף כיום. הסיורים גם מאפשרים תמיכה, רכישה וקבלת שירות ממגוון העסקים של אנשי גוש קטיף . אם ברצונכם להצטרף לסיור או לארגן סיור פרטי עם סטיוארט ניתן ליצור קשר עם אריאלה מ- 9:00-17:00 במשרד תעסוקטיף 072-212-7125 או בדוא"ל- ariella@jobkatif.org

print