מבצע צוק איתן – ביקור ראשון, יום שני, יRav Rimon with soldiers_1
"ז בתמוז ה'תשע"ד

לאחר שיחות עם מפקדים ביחידת אגוז, התברר שהחיילים אוכלים כבר כמה ימים מנות קרב. התברר שהם ממש משוועים לאוכל חם.

במקביל, בעל קייטרינג מאיזור הדרום, הגיע למצב כלכלי מאוד קשה, כיוון שביטלו לו כמעט את כל האירועים שלו, לאחר שהוא כבר קנה את רוב הסחורה. פרט לכך הוא ממשיך לשלם לעובדים שלו, למרות שאין כמעט שום דבר לעשות.

הצעתי לבעל הקייטרינג לעשות "על האש" עבור החיילים – 500 במספר (בתשלום כמובן). הוא שמח מאוד. כמעט בכה מרוב שמחה.

וכך אכן נעשה בפועל. נסענו משלחת של אנשים אל החיילים (במשלחת: מייקל אייזנברג, סטוארט כ"ץ, דוד רוטר, הרב בצלאל בורשטיין ואנכי). היינו עם 500 החיילים. הם שמחו מאוד באוכל שהבאנו. היו שם גם המח"ט והמג"ד ומפקדים אחרים. ה"על האש" העלה מאוד את המורל והוסיף מורל חשוב בקרב החיילים.

ילדים באלון שבות הכינו חבילות יפות ומכתבים מושקעים (כמו הזמנות יפות). חילקנו לחיילים. הם מאוד התרגשו. קראו את המכתבים (וחלקם כבר התקשרו לילדים שציינו את שמם ואת הטלפון בבית) ושמחו מאוד.Rav Rimon_Rav Reichman_July 2014

לחלק מן החיילים חילקתי גם את ספר הצבא שכתבתי לחיילים. הפתיעו אותנו גם חיילים שאינם דתיים שביקשו מאוד את הספר (וחלקם ביקש גם ציצית…).

נתתי שיחת חיזוק לחיילים, שמרכזה דיבר על האהבה המיוחדת של עם ישראל לחיילי צה"ל, ועל כך שהדברים שהבאנו מבטאים אהבה זו.

משם נסענו לסיירת גולני. גבי וטובה נחמני ומשפחתם, כבר התארגנו שם והכינו אף הם קייטרינג לחיילים. היינו איתם, שמחנו איתם. אף שם נתתי שיחה על השליחות החשובה על חיילי צה"ל במלחמת הקודש. טובה לאה נחמני חיזקה את החיילים בחיזוק של אמא מלאת אמונה. החיילים שמחו מאוד והתרגשו מאוד.

משם נסענו לשדרות. היינו בדרכנו לחיילי כיפת ברזל, ורצינו לשמח אותם במיני מתיקה ובמיני מאפה. החלטנו לקנות את הדברים בחנויות קטנות בשדרות. נכנסו למכולת ראשונה. המקום שומם. אין נפש חיה. בחנות – 3 מוכרים ממשפחה אחת: אבא ואמא מבוגרים, ועוד בן (גם מבוגר. ועוד דודה). ממש שמחו על עצם העובדה שהגענו לחנות, וממש הזילו דמעה כשראו שאנו קונים כל כך הרבה דברים עבור החיילים. עברנו למכולת נוספת, וכן לקונדיטוריה, שבה כל המדפים היו מלאים בעוגות, אבל אין נפש חיה שתקנה. כיוון שאלו מאכלים שאין להם קיום, החלטנו לקנות את כל המאפיה. רוקנו את כל המדפים. בעלת הקונדיטוריה עמדה נפעמת. מסתכלת ומתבוננת ומברכת אותנו על שבשעה קשה זו, הסבנו לה שמחה גדולה כל כך. אמרנו להם: "גם אתם חיילים. אתם נמצאים בחזית ומחזקים את כולנו".

Rav Reichman with soldiers_2014_7

הגענו לחיילי כיפת ברזל. הבאנו להם ציוד אישי. החיילים התרגשו ושמחו. דיברתי שם על הזכות המיוחדת להיות בצבא ההגנה לישראל. על כך שגם בתוך הקושי, בתוך המשימות, צריכים לשים לב על כל כך הרבה דברים שיש לנו להודות עליהם, על המדינה, על הצבא וכמובן על כך שיש לנו את כיפת ברזל, שקשה לדמיין כיצד היתה נראית המדינה ללא כיפת ברזל. החיילים שמחו מאוד, ופרצו בריקוד "אני מאמין…", "אנחנו מאמינים… ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים".

ביקור שני – יום רביעי, י"ח בתמוז ה'תשע"ד

נסענו ליחידה אחרת של כיפת ברזל. במשלחת הפעם, נסענו עם הרב זאב רייכמן ועם… שהגיעו במיוחד מאנגלווד בכדי להיות עם החיילים.

Rav Rimon with soldiers_July 2014

זכות גדולה עלתה בידינו לשמח חיילים, לשמח אזרחים ולשמח חיילים. בזכות זו שותפים אנשים רבים מאלון שבות, מגוש עציון, מירושלים, מחשמונאים, מארצות הברית וממקומות נוספים. בע"ה שנזכה לשמח זה את זה גם בעיתות שלום ושמחה.

print