מתנה מתעסוקטיף לילדי הר נוף

מאות צעצועים –  מידידי תעסוקטיף לילדי הר נוף – מצאו את מקומם במשחקייה החדשה בהר נוף. בחנוכה חנכה קהילת הר נוף את המשחקיה החדשה. עשרות ילדים התרוצצו בין הצעצועים למשחקי הקופסא ושעת הסיפור בפינת הבובות.

בהמשך ליוזמה של תעסוקטיף–" חברים לטובת חברים"—תורמים מרחבי העולם הצטרפו אל העמותה במטרה לרהט, למלא את המשחקייה החדשה בהר נוף במיטב המוצרים שנקנו מעסקי גוש קטיף.

לאחר הפיגוע בבית הכנסת בהר נוף, יצר הרב יוסף צבי רימון קשר עם הקהילה על מנת לברר כיצד ניתן לסייע. "רצינו לעשות משהו משמעותי עבור קהילה נדיבה זו שתומכת בתעסוקטיף ובאנשי גוש קטיף שנים רבות" הסביר הרב יו"ר ומייסד תעסוקטיף.

שיחת טלפון אחת הובילה למשנה וכך החל פרוייקט "צעצועים לילדי הר נוף".

קמפיין אינטרנטי הוביל לאלפי שקלים שנתרמו מאנשים ברחבי העולם.

הערך הנוסף הוא, שהמוצרים עבור המשחקייה נרכשו מעסקי גוש קטיף.

הרב רימון ברך את כל הילדים שהגיעו לפתיחה הרשמית של המשחקייה. והציע מילות עידוד להם ולהוריהם. "המשיכו לחיות את חייכם מתוך שמחה".

הקמפיין הראשון מסדרת "ידידים לטובת חברים" החל בזמן מבצע צוק איתן. הרב יוסף צבי רימון אירגן ארוחות חמות לחיילנו בחזית. האוכל סופק והוגש ע"י אחד מעסקי גוש קטיף.

לפני ראש השנה החל קמפיין אינטרנטי נוסף בקרב ידידי תעסוקטיף על מנת לאפשר רכישת 230 סלסלות מתנה לראש השנה, מעסקי גוש קטיף לבעלי צרכים מיוחדים בשדרות.

תעסוקטיף נוסדה ע"י הרב יוסף צבי רימון וצוות מתנדבים זמן קצר לאחר ההתנתקות מגוש קטיף באוגוסט 2005. העמותה נוסדה על מנת לאפשר ולסייע למפונים שאיבדו גם את מקור פרנסתם לשוב ולהתפרנס בכבוד.

הרב רימון מסביר שהמילים שמלוות ונותנות השראה לעמותת תעעסוקטיף הן מילות הרמב"ם בהלכות צדקה, "מעלה גדולה שאין למעלה ממנה זה … ממציא לו מלאכה, כדי לחזק את ידו עד שלא יצטרך לבריות ולא ישאל… בלומר החזק בו שלא ייפול ויצטרך.”

כיום מפעילה תעסוקטיף תוכניות מגוונות ע"י צוות חדשני ומקצועי. ממשלת ישראל משתתפת עם תעסוקטיף בכיסוי הוצאות של 75% מעלויות תכניות התעסוקה. נכון להיום, תעסוקטיף סייעה ל- 2600 אנשים לשוב למעגל העבודה.  בשנת 2008 קיבל הרב רימון את אות הנשיא להתנדבות כאות הוקרה על פועלו בקרב מפוני גוש קטיף. בשנת 2014 קיבל הרב את פרס מוסקוביץ לציונות.

print