קיץ 38: לזכור וללמוד

ילדים לומדים משנה לזכר 67 חיילים שנפלו במבצע צוק איתן.

2K1A9575

ביום שני, 24 באוגוסט, התקיים אירוע סיום לימוד משניות במרכז מורשת בגין בירושלים. באירוע השתתפו למעלה מ-200 תלמידים, הורים וידידים שהגיעו מרחבי הארץ לחגיגה של תורה. במהלך חופשת הקיץ למדו ילדים רבים בארץ ובעולם את 38 המשניות של מסכת ראש השנה. כל משנה שנלמדה הוקדשה לשני חיילים שנפלו במהלך מבצע צוק איתן. בערב הסיום הצטרפו כל המשתתפים ללימוד המשנה האחרונה.

2K1A9689

הרב אביעד ברטוב, הוגה ויוזם פרוייקט קיץ 38

פרויקט זה הוא פרי מוחו של הרב אביעד ברטוב, אחד ממומחי לימוד המשנה במרכז הלכה והוראה, שלחם במבצע צוק איתן. במהלך חופשת הקיץ הועלו סרטונים יומיים לאתר המיוחד של התכנית. בסרטונים אלה הרב רימון לומד משנה יומית עם ילדים רבים. במהלך סרטון הלימוד מוצגת שיטת חלוקת המשנה המסייעת ללימוד אישי, לצד איורים משעשעים. אורחי הכבוד שהופיעו בסרטונים הם הרב ישראל מאיר לאו שליט"א ושופט בית משפט העליון נועם סולברג.

כשעמד האירוע להתחיל, היה האולם כבר מלא בילדים ואורחים רבים. כולם חיכו בהתרגשות לחידון שהתקיים לאחר הסיום. אווירה מיוחדת שררה באולם כאשר הרב שלום שראל, אביו של רס"ן בניה שראל הי"ד, קם ללמד את המשנה האחרונה. נציגים מקרב הילדים הצטרפו לרב רימון באמירת פסוקי הסיום, ולאחריהם הרב שלום שראל אמר קדיש בהתרגשות.

2K1A9747

הרב רימון ויוסף שרגא, זוכה במקום הראשון בחידון המשנה

לאחר הסיום החל החידון. למקום הראשון הגיע יוסף שרגא, תלמיד כיתה ד', שזכה באופניים חדשים. פרסי החידון נרכשו מעסקים שבבעלות אנשי גוש קטיף. הרב רימון הוא יו"ר ומייסד עמותת תעסוקטיף שסייעה לאלפי יהודים לשוב לעצמאות כלכלית.

בין המכובדים שהגיעו לאירוע: אדון קורט רוטשילד, יו"ר חבר המנהלים ונשיא משותף של מרכז עולמי – מזרחי העולמי, ופרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב.

בסיום הערב הרב רימון הודה לכל התורמים שבזכותם הפרויקט יכול היה להתקיים. הרב שיבח את הילדים שהשתתפו בלימוד המשניות, בין אם הגיעו לאירוע ובין אם לאו. כ- 10,000 ילדים הקדישו מזמנם ללימוד המשנה היומית לזכר חיילינו. הרב רימון פנה אל הילדים ואמר: "יושבים כאן באולם המדענים, הרופאים והרבנים של עם ישראל בעוד מספר שנים. לא משנה מה תעשו, העיקר שתהיו מחוברים לתורה. מי שמתחיל במשנה ועוד משנה ומתמיד יגיע להיקפים גדולים בידיעת התורה… ברכת ה' עליכם".

print