תעסוקטיף מרחיבה את החזון

"זכיתי שהקדוש ברוך הוא בירך אותי ברעיון לסייע למפונים ובכך ליצור מודל חדש של תעסוקה בארץ (ואולי גם בעולם). מדוע לא לפתח מודל זה ולהתאימו לסיוע לאוכלוסיות מוחלשות נוספות?").

 הצלחתנו לסייע למשפחות גוש קטיף הביאה לפיתוח כלים ייחודיים שאפשרו לכ-2,700 מפונים לשוב בהצלחה למעגל העבודה.

בשנים האחרונות חידדה תעסוקטיף את כליה, וכעת היא מרחיבה את תכניותיה כדי לסייע לאוכלוסיות נוספות בארץ. אלה אוכלוסיות שמסיבות שונות לא הצליחו להשתלב בהצלחה במעגל העבודה בישראל.

השנה בשבת חזון אנו יוצאים בקמפיין חדש: חזון של חסד. אנו מבקשים מכם להצטרף אלינו ולסייע ל-5 מיזמים מיוחדים לממש את החזון הזה ולעזור לאוכלוסיות חלשות בארץ.

  • תעסוקטיף ממשיכה לעבוד עם מפוני גוש קטיף ולספק להם הנחיה, ייעוץ בתעסוקה, ונותנת סיוע כלכלי למפונים שמתקשים למרות עבודתם.
  • אחותנו. תכנית לימודי סיעוד לבני העדה האתיופית. התכנית מאפשרת למועמדים מתאימים להתקבל ללימודי סיעוד בלי דרישות פסיכומטרי, ואף מעודדת את הדבר. בוגרות הפיילוט עובדות כיום בבתי חולים שונים בארץ. הצלחת הפיילוט הובילה לשותפות עם נשות הדסה, האוניברסיטה העברית ובית הספר לסיעוד ע"ש הנרייטה סאלד. זאת הפעם הראשונה שאוניברסיטה מקבלת למסלול התואר לסיעוד סטודנטים בלי ציוני פסיכומטרי. בזכות נדיבותו של ארגון נשות הדסה, 18 סטודנטים כבר יתחילו בקרוב מסלול לימודים של חמש שנים. בשנת 2017 תתחיל קבוצה נוספת לימודי תואר בסיעוד.
  • יצירת שותפות עם עסקים שונים ברחבי הארץ. תעסוחיל מסייעת לחיילים מעוטי יכולת כלכלית למצות את מרב ימי העבודה בזמן השירות בצבא. לאחר שחרורם תעסוחיל מספקת להם ליווי, ייעוץ והנחיה בתעסוקה.
  • תעסוקתי מסייעת למובטלים כרוניים למצוא עבודה הולמת ויציבה.
  • הבוידעם הוא עסק חברתי המספק תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות נפש ורגש כדי לקדמם ולאפשר להם להשתלב במעגל העבודה.

 שבת פרשת דברים, ח-ט באב, ידועה גם בתור שבת חזון.

בשבת מיוחדת זו, ערב תשעה באב, תעסוקטיף קוראת לידידיה בעולם לעזור לנו ולתמוך במאמצינו להבטיח פרנסה, כבוד ועצמאות כלכלית לאוכלוסיות מוחלשות.

סיוע למפוני גוש קטיף. אחותנו – לימודי סיעוד לבני העדה האתיופית. תעסוחיל – תעסוקה לחיילים מעוטי יכולת כלכלית. תעסוקתי – תעסוקה למובטלים כרוניים. הבוידעם – תעסוקה לקראת חיים עצמאיים לאנשים עם מוגבלויות נפש ורגש.

לפרטים נוספים ולהצטרפות לקמפיין צרו קשר עם אביה, info@jobkatif.org

אחותנו

מזל טוב ובהצלחה! מזל טוב לבוגרות הפיילוט.

איחולינו לשש הבוגרות הראשונות של תכנית אחותנו. בהצלחה בעבודתכן החדשה בתור אחיות מוסמכות בבתי חולים בארץ!

edited

(מימין לשמאל) הודיה, שוש, אסתר, מאיה, עדן, רחל

הודיה, התקבלה לעבודה בבית החולים הגריאטרי בנתניה.

שוש, התקבלה לעבודה בבית החולים "ברזילי".

אסתר, התקבלה לעבודה בבית החולים "שמואל הרופא".

מאיה, התקבלה לעבודה בבית החולים "הדסה עין כרם" במחלקת כירורגיה.

עדן, התקבלה לעבודה בבית החולים "קפלן".

רחל, התקבלה לעבודה בבית החולים "אסף הרופא" במחלקה פנימית.

נשים אלו הן נשים פורצות דרך. הצלחתן – הצלחתנו. תודה לכם, ידידינו. תמיכתכם בשלוש שנות הלימודים אפשרה להן להגיע למקום שהן נמצאות בו היום.

הצלחתן סללה את הדרך לעוד קבוצה של סטודנטים בני העדה האתיופית. בשבעה ביולי תתחיל קבוצה חדשה לימודי קדם-מכינה באוניברסיטה העברית בתור חלק מתכנית של חמש שנים להשגת תואר בסיעוד.

בהצלחה לקבוצת הסטודנטים החדשה, שמתחילה את לימודיה באוניברסיטה העברית.

בעקבות הצלחת הפיילוט פנינו לארגון נשות הדסה (HWZOA) בהצעה להשתתף בתכנית לימודי תואר בסיעוד לבני העדה האתיופית. ארגון נשות הדסה הוא שהקים בשנת 1918 את המוסד האקדמי הראשון לנשים ביישוב בארץ – בית הספר לסיעוד.

 

האוניברסיטה העברית בירושלים הסכימה לקבל את משתתפי התכנית אם יהיו מצוידים בידע הדרוש לתחילת הלימודים. אך ציוני הפסיכומטרי שלהם לא הספיקו לקבלה ללימודים. בתור תחליף לבחינת הפסיכומטרי, נעזרנו בשני שלבי אבחון הבוחנים את המועמדים בצורה הוליסטית, וכך אוכלוסיות מסוימות אינן מופלות לרעה. פסיכולוגית תעסוקתית ציינה בפני הממיינים את האפליות המצויות בראיונות, לדוגמה אפקט ההילה. היא עשתה זאת כדי להפחית את השפעת האפליות הללו. שיטות אלו מקובלות כיום בארה"ב, ובמקרים רבים הן מחליפות את בחינות ה-SAT.

אנו בשלבי סיכום ההסכם עם ארגון נשות הדסה. בשבעה ביולי 2018 יעברו משתתפי התכנית למעונות האוניברסיטה העברית.

ארגון נשות הדסה (HWOZA) יממן עלויות רבות של התכנית בעזרת נדיבותה של קרן לפאן לאחיות. כמו כן, יממן הארגון את שכר הלימוד, תשלומי המעונות ועזרי לימוד כמו מחשב. תעסוקטיף תממן את שירותי התמיכה – תרגולים, הדרכה, תיאום בין הסטודנטים והאוניברסיטה, ייעוץ אישי וליווי – כדי להבטיח את הצלחת הסטודנטים.

קבוצת הסטודנטים הראשונה תתחיל לימודי קדם-מכינה של האוניברסיטה כדי לחזק את הידע בנושאי המדעים ובאנגלית. לאחר השלמת לימודים אלו ישתלבו הסטודנטים בשנת המכינה של האוניברסיטה העברית. עם סיום המכינה יתחילו הסטודנטים ללמוד בבית הספר לסיעוד ע"ש הנרייטה סאלד, בית הספר לסיעוד הראשון בארץ.

זאת תקופה מרגשת לכל השותפים במיזם, ובמיוחד לסטודנטים שהתאמצו וגברו על עשרות מועמדים אחרים בתהליכי המיון. אנו מאחלים להם הצלחה רבה.

תעסוחיל 

ש - בהירש' סיים עכשיו את שבוע העבודה הראשון שלו באחד מבתי הקפה בירושלים.

תעסוחיל מגייסת עסקים מרחבי הארץ כדי שיעסיקו חיילים, ומקבלת תגובות נהדרות. כל עסק שפנינו אליו עד עתה ענה בחיוב לבקשתנו. עשרות עסקים חתמו על הסכם שמטרתו להעסיק חיילים מעוטי יכולת כלכלית במסגרת ימי העבודה המאושרים מטעם צה"ל בזמן השירות בצבא.

אם אתם מעוניינים להעסיק חייל או חיילת, או אם אתם חיילים וחיילות מעוטי יכולת כלכלית – צרו קשר עם אריה, ariezil26@gmail.com.

 

print