מנהלת כיום עסק מצליח, הודות לסיוע תעסוקטיף

ככל שנערמו החובות, ואפשרויות תעסוקה כלשהן לא נראו באופק, מיכל החלה להתייאש. אך התמונה השתנתה ברגע, כאשר רוח היזמות של מיכל ניעורה בעת שכישוריה הגרפיים פגשו בתכנית הייעוץ העסקי של תעסוקטיף.

בעבר, הייתה מיכל מורה שעבדה במרחק חמש דקות מביתה. ואז, באה ההתנתקות. כל מה שהיא, בעלה וילדיה בנו בנצח מורג, קרס ואבד בן-לילה. לאן ילכו? מה הלאה? למיכל ובעלה שמונה ילדים ולכל אחד צרכים משלו. למרות שחיפשו רבות, הם לא מצאו הזדמנויות תעסוקה המתאימות למשפחתם. לאחר שעברו מעיר לעיר, החליטו לבסוף להשתקע בטנא עומרים, בדרום הר חברון.

לחזור ללמד? למיכל לא היו הכוחות הנפשיים לעשות זאת. בעבר הייתה אדישה לכך, אך כאשר החלו החובות להיערם, ולא נצפו שום אפשרויות תעסוקה באופק, היה על מיכל להעריך מחדש את מצב המשפחה.

היא החליטה ללמוד עיצוב גראפי, בעיקר מתוך גחמה. עם תעודה ביד, וללא שמץ של מושג מה הלאה, פנתה מיכל לתעסוקטיף לשם קבלת הדרכה וייעוץ.

היו לה שאלות רציניות. ראשית, האם העיסוק בתחום לימודיה יצליח להביא לפרנסת משפחתה? שנית, האם יש פה הזדמנות לבניית עסק?

 

עצת תעסוקטיף: יצירת נישה ייחודית

"התקשרתי לתעסוקטיף, והם שלחו יועץ עסקי להיפגש עמי בביתי. היועץ היה אופטימי בנוגע לפוטנציאל, ולאפשרויות השונות שברשותי. הוא המליץ לי ליצור נישה ייחודית ותחרותית. לאחר פגישה נוספת, החלטנו להתמקד בשילוב של שירותי עיצוב גראפי ועריכת וידאו תחת קורת גג אחת. היו מספר עסקים שהציעו שירותים אלו. יחד עם היועץ יצרנו תכנית עסקית. תעסוקטיף האמינו בעתיד החברה שלי באותה מידה שאני האמנתי, ונתנו לי מימון שעזר להשיק את העסק".

בסוף השנה הראשונה, העסק של מיכל כבר תפקד לבד. היא הצליחה לשלם את כל החובות המצטברים של משפחתה, ואפילו לצבור רווח קטן. כעת, מששמה הולך לפניה, מיכל עסוקה מצאת החמה עד שעות הלילה המאוחרות. היא יכולה לעבוד מביתה, ולסדר את שעות העבודה סביב לוח הזמנים העמוס של שמונת ילדיה. כמו כן, תעסוקטיף סייעו לבעלה בהפיכת תחביב לעסק רווחי (נחזור ונרחיב על סיפור זה בהזדמנות אחרת).

העסק של מיכל הינו אחד מתוך 238 עסקים קטנים שהושקו בסיוע תעסוקטיף. ע"י עבודה צמודה עם יועצים עסקיים וצוות הדרכה מקצועי, מוגשות על ידי מועמדים פוטנציאליים הצעות ותכניות עסקיות. הצעות אלו נבחנות בקפידה על ידי ועדת תעסוקטיף. לאחר שעסק מקבל את אישור הוועדה הוא זכאי למימון וליווי עסקי.

במהלך שבע השנים האחרונות, שיעור ההצלחה של תעסוקטיף עם עסקים קטנים הינו מעל 90%, נתון מרשים וגבוה בהרבה מהממוצע הארצי.

"בעצם הידיעה שתעסוקטיף עומדים לצידי, אני סמוכה ובטוחה שהעתיד יכול רק להשתפר", מסכמת מיכל.

print