1. הגעה בזמן

יש לעשות:  להגיע בזמן לראיון!!! תנסה אפילו להגיע 10 דקות לפני הזמן. קח בחשבון פקקים, חיפוש חניה, מציאת המקום וכל עיכוב לא צפוי. במידה ואתה נוהג לאחר, כוון את השעון ל- 10 דקות קודם והתייחס ברצינות לשעה המופיעה על הצג. אם למרות הכל אתה עומד לאחר, צור קשר בזמן, דווח והתנצל.

אסור לעשות: אין לאחר. ראיון עבודה נחשב לפגישה חשובה ביותר, איחור לראיון יגרום נזק לתדמיתך. מוטב להגיע מוקדם ולהמתין. אם הקדמת בעשרים דקות או יותר, חכה בחוץ, עשה סיבוב בשכונה. אם הקדמת ברבע שעה או פחות תוכל להכנס ולבקש להמתין, אל תבקש להקדים את המפגש.

 

2. לבוש

יש לעשות: התלבש בשמרנות, נקי, מסודר ומוקפד. הופעתך בפגישה הראשונה קריטית ליצירת התדמית שלך. זכור,הופעתך החיצונית משדרת מסר והיא תהווה כרטיס הביקור שלך לחברה.

אסור לעשות: אין להגיע בלבוש מרושל (גופיה, ג'ינס, נעלי ספורט, קבקבים), גם אם ידוע לך שבחברה המראיינת נהוג לבוש בלתי פורמאלי . מצד שני, אין להגיע בלבוש מפואר, חשוף מידי, מגונדר ומקושט. אין לשכוח שמדובר בעבודה ולא באירוע נוצץ וססגוני.  כל הופעה שאינה הולמת עלולה לגרום נזק לתדמית ולחבל בסיכויים.

 

3.הכנה מוקדמת

יש לעשות: ברר נתונים על הארגון, המשרה והמראיין טרם הפגישה. שאל לשם המראיין ולתפקידו, בקש לדעת פרטים על המשרה ועל דרישות התפקיד. ככל שתדע יותר, כך תוכל להכין מראש דוגמאות מניסיונך ומכישוריך שיתאימו לצרכי החברה. מעסיק שצריך לבחור בין מועמדים רבים לתפקיד, יבחין דווקא בך כי אתה פשוט מתאים לו.

אסור לעשות: אל תסמוך על המזל ועל כך שתרשים את המראיין ביכולת השיחה ובקסם האישי שלך.

 

4.  רשימת הישגים

יש לעשות: הכן רשימה של הישגים ופרוייקטים מרכזיים, ושל היכולות והכישורים שנדרשו עבורם. כך תוכל לשלוף דוגמאות שימחישו התאמה לדרישות התפקיד אליו הינך מועמד.

הבמה שלך לדקות אחדות – נצל אותה!

אסור לעשות: אל תגזים בהצטנעות ואל תחשוש להבליט את נסיוניך והשגיך האקדמיים והתעסוקתיים.  אל תרחיב בשיחה אסוציאטיבית על נושאים שאינם מין העניין.

 

5. במהלך הראיון

יש לעשות:  הקשב וכבד את המראיין ואת המעמד. ראיון הינו דו-שיח, נסה לשמור על קור רוח אדיב, משתף פעולה, ענייני ומחוייך. הקשב בתשומת לב והשב מתוך שקול דעת.

אסור לעשות: אל תתפרץ ואל תקטע את המראיין,  אל תנדב אינפורמציה ואל תרחיב במקומות בהם לא נתבקשת. מועמדים רבים, מתוך התלהבות ונסיון להרשים, נוטים להרחיב מעבר לנשאל או למה שרלוונטי.

 

6. תפקיד/ארגון/מנהל קודם

יש לעשות: כשתישאל על הארגון או המנהל הקודם, תאר מה למדת ממנו, כיצד התפתחת והתקדמת בתפקיד ואילו הזדמנויות נפתחו בפניך.

אסור לעשות: לעולם אל תשמיץ את המנהל הקודם או הארגון. אף אם סבלת מהבוס הקודם שלך, או קבלת יחס לא הוגן. ראיון עבודה אינו המקום לטפל בבעיות העבר, השמצת המנהל או מקום העבודה הקודמים יעוררו תהיות במקום הזדהות. אם אין לך דבר מה חיובי לספר – אל תספר דבר.

 במידה ואתה נשאל מה לא אהבת במקום עבודתך הקודם? עליך להתמקד ככל האפשר בדברים קונקרטיים שלגיטימי לא לאהוב אותם, ואף לגיטימי שיתקיימו במקום עבודה. לדוגמה, בגלל גודל החברה היו נהלים רבים שקצת סרבלו את תהליכי העבודה, או בגלל קוטנה של החברה כמעט לא היו אפיקי קידום (וכבר גילית שאין אלו פני הדברים בארגון שאתה מתראיין בו).

 

7.החולשות שלך

יש לעשות: כשאתה נשאל על הצדדים החלשים שלך , ספר על מיומנות אותה אתה מבקש לשפר, תאר כיצד אתה מתמודד עם התכונה ומשתלט עליה כך שלא תפגע בכושר העבודה.

אסור לעשות: אל תציג תכונה חיובית אך מוקצנת כמו "פרפקציוניזם" או "לוקח את העבודה הביתה". מעסיקים מכירים את ה "טריק" והוא אינו נשמע אמין.

המראיין מודע לכך שלכולנו יש חולשות והוא רוצה לדעת כיצד אתה מתמודד איתן ולוקח אחריות.

 

8.אמת ושקר

יש לעשות: תמיד אמור אמת. המראיין יודע שאינך מושלם אבל הוא לא יתפשר על אמינות. אם פוטרת ממשרה קודמת הודה בכך תוך הסבר מניח את הדעת. המראיין עשוי להסיק שאותן סיבות לפיטורין היו חד פעמיות ואולי זו ההזדמנות של שניכם לקשר מוצלח יותר. המראיין יעריך את האמינות שלך ולא יחשוש מהעבר שלך.

אסור לעשות: אל תשקר, אל תמציא פרויקטים שלא עבדת עליהם, מקומות או אנשים שלא פגשת, תעודות ודיפלומות שלא היו.  שקר צף על פני המים! הקהילה בארץ קטנה השוק בתחום שלך קטן עוד יותר, קל מאוד לאסוף עליך מידע אובייקטיבי ולהשוותו למידע שמסרת. אם חלילה יתגלה השקר, הנזק שיגרם הינו בלתי הפיך.

 

9.שאילת שאלות

יש לעשות: מקובל כי לקראת תום המפגש, יביע המראיין את נכונותו לענות על שאלותיך. נצל את הבמה ושאל. מומלץ להכין מראש לפחות שאלה או שתיים , ולהציגן במקרה שלא נענו במהלך הראיון. לשאלות טובות יש ערך לא פחות מאשר לתשובות והן יכולות להעיד על עניין ומעורבות.   במידה והשאלות שהכנת נענו, תודה למראיין ותאמר כי  שאלותיך כבר נענו במהלך הראיון.

אסור לעשות: אל תוותר על ההזדמנות, אל תחשוש לשאול כל מה שמעניין אותך. ויתור על הזכות לשאול עלול להתפרש כאילו הינך לחוץ וממהר להסתלק, או חסר עניין בתפקיד.

 

10. שאלת השכר

יש לעשות: למרות שנושא השכר עלה אולי כבר בשלבים הקודמים לראיון או במהלכו, הנח למראיין להוביל לנושא זה. קודם כל ברר מראש כמה מקבלים על תפקיד דומה בשוק, כולל וותק והשכלה. שנית, תרגם את דרישות התפקיד כפי שתואר בפניך לסכום מתאים. שלישית, קח בחשבון הטבות נוספות לשכר, כמו בונוסים, משכורת 13, שעות נוספות, רכב חברה, תנאים סוציאליים, ארוחות וכדומה. לבסוף הגש הצעה בעלת טווח מיקוח.

אסור לעשות: אל תדבר על השכר בשלב מוקדם מדי של הראיון. אל תשכח שאתה לא מנהל את מהלך הראיון, וכי דיון בתנאי השכר יתקיים רק כאשר יבשילו התנאים להתקשרות ולשתוף פעולה. אל תחשוף תנאי שכר שהיו לך בעבר (אלא אם כן התבקשת, או שהיו גבוהים מההצעה הנוכחית), מי יודע אולי הפעם מציעים לך יותר וזו ההזדמנות שלך להתקדם?

 

בידיך היכולת להצליח בראיון העבודה!

print