לפי סקר עדכני (לא מדעי) שנערך ע"י  "וולף סטסיסטיקות והערכות כלכליות" 93% מהצרכנים ברמי לוי מוציאים 40%-100% יותר משתכננו.

  איך? הרי שגם אם נניח שמחיריהם יותר נמוכים מהמכולת השכונתית ב- 30% ואנו קונים 50-100% יותר ממה שתכננו הרי אין אנו חוסכים דבר. להיפך, אנו מטילים עול נוסף על התקציב המשפחתי.

אם תחסכו 30% על כל פריט אבל תקנו כפול אז לא חסכתם כלום!!

 או כפי שאמר אדם אחד לאשתו:
יקירתי, אני שמח שחסכת כל כך הרבה כסף אבל אילו חסכת יותר לא היינו עומדים בזה!

הקניונים והסופרים הגדולים  מתוכננים היטב כדי שאנו הצרכנים נאבד במעברים ונוציא כמה שיותר כסף עבור המוצרים שהם הכי רווחיים לבעלי החנויות. כלומר- משקאות קלים, ממתקים, גלידות ובדרך כלל הדברים הכי פחות מזינים.כמובן, שעבור תכנון מקומות אלו יש תעשייה של ממש עם טובי המומחים והחוקרים היוצרים סביבת קנייה אופטימלית. צבעי החנות, גודל העגלות ,האורות וכמובן תכנון המדפים המתוכננים בקפידה כדי שנוציא הכי הרבה כסף ושמסע הקניות שלנו יהפוך ממטלה ועול למסע של כיף והנאה. הבעיה היא שה"כיף" הזה עולה לנו הרבה מאוד כסף. במיוחד במשפחות גדולות שההוצאות על מזון הם בערך 25% מהתקציב החודשי שלהם.

אז מה עושים? קונים לפי הרשימה.

הצעדים לבניית רשימה :

מיפוי החנות – עוברים על כל החנות בלי לקנות כלום ופשוט רושמים מה יש בכל מעבר בסופר.

בונים את הרשימה לפי הסידור בחנות– לאחר יצירת המפה יש להכין תפריט לשבוע הקרוב ולקנות רק את מה שנחוץ. אפשר פשוט להדפיס טבלה מהמחשב עם רשימת המוצרים (שמסודרים לפי סדר החנות.) מסמנים וי בכל מוצר שאנחנו צריכים וכך קונים במהירות וללא עיכובים.

 בסופר הולכים רק בכיוון אחד קדימה. אם שכחתם משהו, לא חשוב, אל תחזרו אחורה!! תקנו את המוצר במכולת המקומית. לא שווה לחזור בשביל חסכון של 30% על מוצר אחד. עדיף לחסוך זמן ולא להסתכן בהיתקלות במבצע "טוב במיוחד". בפעם הבאה לא תשכחו אותו.

ניתן "לשמור" סכום כסף מוגדר מראש לדברים "כיפיים". במידה ועמדנו במשימתנו וקנינו רק מהרשימה נוכל לקנות בסכום הנ"ל אוכל מוכן או משהו מתוק- מה שבא לנו. הסכום הזה מוגדר בבית מול דפי חשבון הבנק שלנו ולא מול המקפיא עם הגלידות.

חשוב, שבזמן שאנו מנקים את המקרר משאריות האוכל  עלינו "לנקות" אותם גם  מהרשימה שלנו. מה שנזרק יסומן ברשימה לצמצם או לבטל קנייתו.

קונים מה שצריכים כשצריכים אותו.
מחקרי שיווק בארה"ב הוכיחו שמה שנקנה נצרך- כשהשוו את כמות היחידות הנמכרות במבצעים 2 במחיר  1 או 3 במחיר 1 הופתעו לגלות שאנשים פשוט אכלו יותר. המספרים היו מדהימים!! בסקר הראשון חשבו שזו טעות אבל אז יצא סקר נוסף ואחריו עוד סקר עם אותם התוצאות בדיוק. כשקונים בקבוק אחד של קוקה קולה לפני שבת במוצ"ש לא יישאר כלום וגם אם קונים 2 או 3 בקבוקים לא יישאר כלום במוצ"ש. מה שהדהים את החוקרים שאותו הדבר נכון גם במוצרי יסוד כמו משחת שיניים ואפילו אקמול. איש אינו יודע מה קורה לכל המוצרים האלו אבל למוכרים ולמשווקים זה לא משנה, הם לא חקרו שאלה זו מפני שהעיקר הוא שהמוצר נמכר.

אם כך, בונים תפריט לשבוע הבא, מרכיבים רשימה לפי מיפוי המעברים והמדפים והולכים לקניות. ההשקעה החד פעמית במיפוי החנות, בניית הרשימה והתפריט משתלמת וחוסכת לנו כסף בכל פעם שנלך לקניות. כך, לא נסתובב ברחבי החנות כדי למצוא מוצר בודד ויחיד ששכחנו ולא ניתקע בלי מוצר ששכחנו לקנות עבור ארוחת הערב.

העקרון שקונים מה שצריכים מתי שצריכים אותו עוזר לנו לתכנן בצורה קלה ומדוייקת יותר את ההוצאות השוטפות שלנו. אם חשבון המזון נראה מנופח אי אפשר לתרץ "אוי,אבל הפעם קניתי הרבה מX"

טיפים נוספים שכתבו לי:
1] הולכים לקניות רק אחרי האוכל, כששבעים ולא כשרעבים
2] משאירים את הילדים בבית
3] יוצאים לקניות עם כסף מזומן, מעבירים לקופאית לפי סדר עדיפות של הקניה (קודם מה שחשוב) וכשנגמר הכסף מחזירים את שאר המוצרים. (הצעד הזה הוא דרסטי אבל מאוד מאוד אפקטיבי) זה בעצם המשך של "שיטת המעטפות" המפורסמת.

אם אתם לא מאמינים לי – תנסו את השיטה שלי במשך חודש אחד. אם הטיפים האלו לא עוזרים לכם לחסוך, אז טעיתי. אבל אצל רוב המשפחות הצעדים הללו יכולים להביא לחסכון ניכר בהוצאות.

"תקציב המשפחה צריך לבטא את ערכי המשפחה"
כשאנחנו מוציאים כסף בצורה מתוכננת ומושכלת אז התוצאה בהתאם. כשאנחנו יוצאים בלי חשבון ומוציאים כסף בלי לחשוב יצא שבפעמים רבות נוציא את הכסף על דברים פחות חשובים ואז לא ישאר לנו כסף לדברים הבאמת חשובים. הדבר הכי נורא זה שכדי לשלם לדברים החשובים באמת, אנחנו מוציאים כסף (שכבר אין) ואז אנו חייבים ריבית למנהל הבנק.

 כתב: הרב דני וולף יועץ כלכלי

print