פרוייקט השמת עובדים של תעסוקטיף סייע לכ-2,400 מתושבי גוש קטיף לשעבר לחזור למעגל העבודה. תעסוקה זו מאפשרת למשפחות העובדים לשקם את חייהם. בעת חיפוש מקומות תעסוקה, צוות תעסוקטיף משתף פעולה עם המעסיקים הפוטציאלים על מנת למצוא את המשרה הטובה ביותר לצרכיו של העובד. בנוסף, תעסוקטיף מקבלת פניות מבעלי עסקים המעוניינים להעסיק מפונים מגוש קטיף, ומעבירה את הפניות למפונים הרלוונטיים.
אחרי בדיקות יסודיות, תעסוקטיף מסייעת למפונים לבחור קורס הכשרה שעשוי לאפשר להם השתלבות מיטבית בתוך שוק העבודה. תעסוקטיף מממנת את הרוב המוחלט של עלויות קורסי ההכשרה. עד היום, מעל 80% מכ-560 מסיימי קורסי הכשרה מחדש השתלבו בהצלחה בשוק העבודה.
בעזרת אנשי צוות ומתנדבים בעלי רקע עסקי, תעסוקטיף סייעה לכ-240 עסקים חדשים להיפתח. הצוות שלנו עובד באופן צמוד עם מפוני גוש קטיף, ומסייע להם ליצור תוכנית מסודרת וריאלית לעסק, לדאוג שהעסק ייפתח ויתופעל בצורה כלכלית נכונה ולפרסם את העסק. לעיתים תעסוקטיף מסייעת גם באופן חלקי במימון הקמת העסק. לאחר ההקמה אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי התוצאות העסקיות עד שאנו רואים שהעסק מסוגל לפעול בצורה עצמאית לגמרי.
תעסוקטיף חילקה 220 מלגות לימודים למפוני גוש קטיף. על מנת לקבל מלגה, מצופה מהמועמדים לעמוד בתנאי סף קבועים מראש. המלגה ניתנת בדרך כלל לשנתיים, והמקבלים אותה מחוייבים לשמור על רמה אקדמית גבוהה.
על פי הצורך, יוצרת תעסוקטיף תוכניות מגוונות על מנת לסייע למשפחות גוש קטיף לשעבר לעמוד שוב על רגליהם. אחת התוכניות הפועלות כעת היא תוכנית מתנדבים הנקראת 'גשר לתעסוקה'. בתוכנית זו המפונים 'מתנדבים' במשרות שהותאמו לצורכיהם ובהן יכלו להצליח (ואף ליהנות). פעמים רבות אנו רואים שכאשר מסתיימת תקופת ההתנדבות, העסקים שבהם המפונים התנדבו שמחים להעסיק אותם באופן רשמי עם משכורת מלאה. תעסוקטיף פועלת יחד עם מספר שותפים כדי ליצור פרוייקטים של התנדבות-תעסוקה למפונים הקרובים לגיל הפרישה, על מנת לייצר מסגרת שבה יוכלו להעניק שירות נצרך ובמקביל לקבל משכורת שיוכלו להתקיים ממנה.